Bułgaria 2023 - wyjazd dla młodzieży

Tu znajdziesz informacje dotyczące wakacyjnego wyjazdu do Bułgarii dla młodzieży

Bułgaria 2023

Sprawdź najnowsze informacje dotyczące wakacyjnych wyjazdów do Bułgarii.

o klubie

Klub Turystyczny im. Koziołka Matołka powstał w 2003r. przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli. Od początku swojego istnienia Klub działa na dwóch frontach - z jednej strony to organizacja wyjazdów dla młodzieży szkolnej, z drugiej zaś to wycieczki przeznaczone głównie dla pełnoletnich członków Klubu.

Od początku istnienia Klub nawiązał współpracę z sandomierskim Odziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, stając się zarazem Kołem PTTK w Stalowej Woli. Dzięki stałej współpracy możliwe stało się żywe uczestniczenie w imprezach turystycznych organizowanych przez Oddział.

Praca z młodzieżą szkolną to całoroczne propozycje wycieczek i imprez turystycznych. Przez lata młodzież miała okazję uczestniczyć w wiosennych i jesiennych wycieczkach w polskie góry, zwiedzać najpiękniejsze miasta Polski, brać udział w rajdach rowerowych, spływach kajakowych, pieszych rajdach na powitanie wiosny. Klub również organizuje spotkania z ludźmi turystyki, wystawy fotograficzne, prowadzi mini bibliotekę turystyczną. Członkowie Klubu biora udział w różnych konkursach, zdobywając medalowe miejsca i wyróżnienia. Działalność Klubu jako szkolnego koła PTTK została również dostrzeżona przez Towarzystwo - Klub dwukrotnie został nagrodzony I miejscem w województwie w konkursie na Najlepszy Szkolny Klub PTTK.

Jedną z genez powstania Klubu była również chęć sformalizowania przyjacielskich wyjazdów grupy nauczycieli ze " szkoły pod basenem". Już od pierwszych wyjazdów grupa w odróżnieniu od Koziołków - młodzieży szkolnej, przybrała nazwę Bizonów i wyprawy Bizonów powoli przechodziły do legendy. Najczęściej były to wyjazdy w Słowackie Tatry, by potem zdobywać coraz to dalsze zakątki Polski i nie tylko. Z Bizonami zwiedziliśmy Góry Stołowe, Śnieżkę, Czeski Raj, niejednokrotnie Słowacki Raj, Gorgany, Czarnohorę. Na zawsze w pamięci zostanie również Wielka Włóczęga - wyjazd na feriach 2010, który będąc zupełnie niezorganizowanym wyjazdem doprowadził nas aż do Albanii. Również wyjazdy na Krym stanowią niezapomniane wycieczki ich uczestników. 

Od 2006r. Klub organizuje rokrocznie wyjazdy na wczasy do Bułgarii. Cieszą się one wielka popularnością i choć są to wyjazdy innego typu niż niekończące się wędrówki po górach, to jednak co roku zyskują coraz większa liczbę zainteresowanych.