Odessa 2020

Tu znajdziesz informacje dotyczące wakacyjnego wyjazdu do Odessy

Bułgaria 2022

Sprawdź najnowsze informacje dotyczące wakacyjnych wyjazdów do Bułgarii.

Częste pytania

 • Jaką zabrać walutę i ile?
  Najlepiej zabrać ze sobą euro lub dolary, które na miejscu wymienimy bez problemów w banku lub kantorze. Nie opłaca się kupować levów w kantorze, gdyż przelicznik jest bardzo niekorzystny. Dobrym pomysłem jest również karta do bankomatu, którą możemy bez problemu płacić i wybierać pieniądze. Należy upewnić się, czy bank nie pobiera od takich czynności prowizji!
  Ile? To zależy jak planujecie się bawić:) Ogólnie wszystkie opłaty wliczone są w cenę wyjazdu. Jeśli planujecie jechać do Stambułu doliczcie 50euro, aquapark to ok 15euro, nie ma raczej płatnych wejść do muzeum w planie. Ceny produktów są zbliżone do cen stalowowolskich, z wyjątkiem tych %, które są zdecydowanie mniejsze;)

 

 • Czy planowane są postoje po drodze?
  Nie ma w planie długiego 9-godzinnego postoju! Krótsze postoje na toaletę odbywają się co ok. 4 godziny, oczywiście wszystko jest do uzgodnienia.

 

 • Co jest na wyposażeniu domku, jakie są domki?
  Domki są w 80% czteroosobowe, więc dobrze jest dobrać się w czteroosobowe grupy. Są też domki 2, 3, 5 osobowe, lecz są to pojedyncze domki i ciężko jest każdemu zagwarantować miejsce w nich. Nie będzie jednak sytuacji, aby obce osoby zostały przypadkowo umieszczone w tym samym domku.Każdy domek wyposażony jest w lodówkę, tv sat, jest łazienka z wc. Każdy pokój ma również obszerny balkon - na których kwitnie życie towarzyskie:) Proszę nie nastawiać się na luksusy! Nie są to pokoje hotelowe i skargi typu " nie mam mopa", " łóżko jest niewygodne", " lodówka się nie domyka" są -  wybaczcie - ignorowane...

 

 • Co ze sobą zabrać?
  Pytanie typu "jaki aparat kupić".. Jedziemy nad morze, więc wszystko związane z pływaniem i plażą - stroje kąpielowe, klapki, koszulki, spodenki, czapeczki, chustki, okulary słoneczne jak i te do pływania, filtry ochronne, olejki do opalania, podstawowe leki. Z ubrań większość to rzeczy letnie, lecz warto wziąć też 2,3 cieplejsze rzeczy na wypadek chłodniejszych wieczorów ( czyli 20 stopni). Do pokoju przyda się czajnik, którego niestety brakuje, szklanki, sztućce. Na drogę do autobusu dobrym pomysłem jest koc lub śpiwór, który później może się przydać, chociaż pościel w domkach jest. Oczywiście pamiętajmy o przyborach toaletowych, środkach czystości, proszku, spinaczach itp. Z męskiego punktu widzenia powiem, że przyda się nietłukąca szklanka, reszta jest na miejscu:
  Do autobusu dobrym pomysłem jest zabrać filmy na pendrivie, ogladanie umila nam drogę. 
 • I jeszcze jedno - kilka lat  temu Jasiek zapomniał dziecku walizki, która została w samochodzie... Nic się nie stało, co trzeba - kupił. Bułgaria to nie Afryka, to UE, mają sklepy, mają towar. Najważniejsze to zabrać dobry humor, a jeśli nie posiadacie z pewnością się zarazicie tym podczas turnusu.

 

 • WiFi i gniazdka
  Gniazdka są polskie, z tym nie ma problemu, można zabrać ze sobą rozgałęźnik prądu. Na terenie ośrodka jest dostęp do sieci. Ogólnie jest coraz więcej dostępnych miejsc z darmowym WiFi

 

 • Jak wygląda dzień na turnusie?
  Każdego dnia wywieszony jest plan na dzień następny. Może się on nieznacznie różnić od planu turnusu ze względu na pogodę, inne propozycje, lecz standardowo trzymamy się harmonogramu. Posiłki - śniadanie - 9.00, obiad - 14.00, kolacja - 19.00. Jeśli jest w planie wycieczka godziny mogą się zmienić. I tu uwaga - nie jest to kolonia, każdy może organizować sobie czas wg własnego życzenia. Udział w wycieczkach nie jest obowiązkowy, jedzenie posiłków również. Nie ma kaowca, który pilnuje, by wszyscy byli szczęśliwi i dobrze się bawili! Jesteśmy panami swoich wakacji i ten pomysł sprawdza się od lat.

 

 • Język
  Bułgarzy mówią po bułgarsku:) Piszą cyrylicą. Z młodszymi można próbować dogadać się po angielsku, ze wszystkimi po polsku. Jest to kraj słowiański, więc jest szansa na dyskusje. A im później w noc, tym bułgarski jakiś prostszy.

 

 • Ubezpieczenie
  Bułgaria jest członkiem Unii Europejskiej, więc ubezpieczenie, które obowiązuje nas w Polsce obowiązuje również w Bułgarii. W tym celu należy jedynie zaopatrzyć się w  kartę EKUZ, którą można wyrobić sobie bezpłatnie w NFZ ( Stalowa Wola, Metalowiec), lub za pośrednictwem internetu.  Dodatkowo każdy jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia grupowego - szczegóły wkrótce

 

 • Faktura
  Klub nie wydaje faktury vat, może jednak wydać dokument "kasa przyjęła" wraz z klubowym poświadczeniem uczestniczenia w wyjeździe. Dokumenty te są respektowane przez zakłady pracy podczas wypłat z funduszu socjalnego.

 • Covid
  Na chwilę obecną ( marzec 2022) wjazd do Bułgarii dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców jest bez żadnych problemów, pozostałe osoby muszą zrobić przed wyjadem test.