Sandomierz 2018

Tu znajdziesz informacje dotyczące gry terenowej w Sandomierzu organizowanej przez Klub

Bułgaria 2019

Sprawdź najnowsze informacje dotyczące wakacyjnych wyjazdów do Bułgarii.

Bułgaria 2019

 

Jest to już dwunasty wyjazd, wśród uczestników są osoby, które rok w rok z nami jeżdżą. Jednak są też chętni, którzy pojadą z nami po raz pierwszy, więc dla nich garść informacji. Carevo to jedno z najdalej położonych miast na południowym wybrzeżu Bułgarii, 60 km od granicy z Turcją. Osiedle Nestinarka do którego się udajemy to kompleks ośrodków wypoczynkowych i hoteli, położonych kilka kilometrów od centrum miasta. Jest to miejsce ciche i spokojne, a przede wszystkim bardzo bezpieczne. Sam ośrodek w którym przebywamy to kompleks Swietlina, pamiętający jeszcze czasy poprzedniej epoki, lecz na bieżąco modernizowany. Nie ma co liczyć na pięciogwiazdkowe luksusy, lecz za tę cenę oferuje rzeczywiście zadowalające warunki. Mieszkamy w najczęściej czteroosobowych, murowanych domkach, posiadających toalety z prysznicem, na wyposażeniu każdego domku jest również tv sat oraz lodówka. Na terenie ośrodka jest stołówka, gdzie spożywamy posiłki. Ośrodek jest położony wśród drzew, co sprawia, że letnie upały i prażące słońce nie dają się we znaki. Dużym plusem ośrodka jest ogólna swoboda, czego nie zapewni żaden hotel - wszyscy co byli na zawsze zapamiętają operatywki na przestrzennych balkonach, trwające niejednokrotnie do wschodu słońca...
I jedna uwaga tutaj - dla osób lubiących chodzić spać o 22.00 wyjazd ten nie będzie dobrym pomysłem.. Z doświadczenia minionych lat powiem, że życie nocne niejednokrotnie kończy się wschodem słońca;) 

 

Odległość ośrodka od morza to ok. 150 m., czyli kilka minut spaceru. Plaża jest piaszczysta, otoczona nowoczesnymi hotelami. Morze w tym miejscu jest dosyć spokojne, łagodnie pogłębiające się. Przy plaży znajdują się bary, gdzie za niezbyt duże pieniądze można ochłodzić się lub zjeść popularną sałatkę szopską. Istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkowe pieniądze parasola lub leżaka oraz skorzystać z atrakcji, jak jazda skuterem, na bananie, rowerku wodnym.
Na plaży czasami pojawiają się kamienie, uprzykrzające zejście do morza. Warto zabrać więc ze sobą obuwie plażowe zabezpieczające stopy.

 

W trakcie turnusu przewidziane są liczne wycieczki ujęte w opłacie za wyjazd. Uczestniczenie w wycieczkach jest dobrowolne, każdy organizuje sobie czas wg własnego upodobania.

W tym roku rezygnujemy z organizowania wycieczki do Stambułu, jednak będąc tak blisko tej metropolii warto pomyśleć o takiej wycieczce. Z Careva organizowane są wyjazdy przez tamtejsze biura podróży. Cena za taką wycieczkę to ok. 50-60 euro

 

W cenę wyjazdu wliczone są również posiłki. Są to 3 posiłki dziennie, różniące się od typowej polskiej kuchni. Z doświadczenia można powiedzieć, że nikt głodny nie powinien być, chociaż turyści o dosyć wysublimowanym guście wspierają się lokalnymi przysmakami, gdyż nie wszystkie potrawy przygotowywane przez gospodarza przypadają do gustu. 

 

 Zapisy na wyjazd przyjmujemy drogą mailową. Aby zapisać się proszę przesłać informację na maila zawierającą dane osobowe, ilość osób. Po wpłacie zaliczki - 300 zł od osoby - zostaniecie wpisani na listę.

 

Jedziemy autobusem wyposażonym w toaletę, tv, barek, klimatyzację. Przejazd Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria. Podróż trwa ok. 24-27 godzin. Nie przewidujemy dłuższego postoju, lecz krótkie przystanki na toaletę. W przypadku wolnych miejsc zajmują je osoby, które najwięcej raz z nami jeździły.

Zapraszam na stronę przewoźnika tutaj

 

Cennik - obejmuje przejazd, zakwaterowanie, 3 posiłki dziennie, wycieczki - 1500 zł

Całość kwoty proszę wpłacać 30.06.2019

 

Dodatkowe informacje

 

Piotr Bednarczyk

 

tel. 888772288

 

e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

nr rachunku: ING 48 1050 1445 1000 0090 4141 4286